Удобрення капусти білоголової

На протязі вегетації капуста виносить із ґрунту багато поживних речовин. Щоб компенсувати їхню втрату, зберегти родючість ґрунту та отримати високий урожай, удобрення капусти білоголової має передбачати внесення великих доз елементів живлення. Однак висока концентрація солей у ґрунтовому розчині може пригнічувати рослини, особливо на початкових фазах росту. Тому має сенс вносити добрива частинами, у різні терміни:

  • Восени під перекопування вносять органічні добрива у повній дозі. З мінеральних – використовують фосфорні та калійні у кількості 50% від річної норми.
  • Навесні, під час розпушування верхнього шару ґрунту, вносять азотні добрива – 50% річної норми.
  • У лунки при посадці розсади (або при першому підживленні через два тижні після того, як рослини відновлять ріст) вносять 25% азотних та 25% фосфорних мінеральних добрив. Можна використовувати і органічні – перегній, сухий курячий послід.
  • При підживленні в період вегетації використовують залишкові 25% річної норми азоту і фосфору, і 50% калію. Підживлення можна проводити тричі: у період утворення розетки листя, на початку формування головки, і при її дозріванні. Останнє підживлення проводять тільки добре розчинними калійними добривами.
Збалансоване удобрення капусти білоголової передбачає внесення великих норм органіки та мінеральних солей
Збалансоване удобрення капусти білоголової передбачає внесення великих норм органіки та мінеральних солей

З органіки під капусту можна використовувати гній, перегній, курячий послід, некислий верховий торф, попіл. При вирощуванні середніх та пізніх сортів допустиме весняне внесення свіжого гною. Але краще це робити ще з осені. Розчини та витяжки органіки можна застосовувати і для підживлення капусти протягом вегетації. Калійні мінеральні добрива краще вибирати ті, що не містять хлору. Однак при осінньому внесенні допустимо використання хлорних добрив (калійна сіль, хлорид калію).

Середні річні норми удобрення капусти білоголової

  • Удобрення капусти білоголової ранніх сортів передбачає внесення 4-5 кг перегною на 1 м2 . Крім цього, використовують і мінеральні добрива в річній нормі N60-90P60K90 на 10 м2 (приблизно 200-250 г аміачної селітри, 300 г суперфосфату, 200 г сульфату калію на 10 м2 ).
  • Річна норма добрива середніх та пізніх сортів складає (з розрахунку на 10 м2 ):
    • 60-80 кг перегною або 80-100 кг свіжого гною.
    • мінеральні добрива N120P90K160 (приблизно 350 г аміачної селітри, 450 г суперфосфату, 300 г сульфату калію).