Ємності для квітів – вдалий спосіб прикрасити ділянку
У декоративному озелененні широко застосовують ємності для квітів. Розглянемо, які переваги дає цей спосіб декорування ділянки та будинку, а також ознайомимось з основними особливостями вирощування рослин у ємностях.
Відомо, що поєднання каменю і живої природи є дуже декоративним і гармонійним. Не менш привабливими виглядають гончарні вироби з висадженими в них рослинами. Але не тільки керамічні вазони та горщики можна використовувати для вирощування квітів. Органічно впишуться в дизайн вироби з каменю, як природного, так і штучного, дерев’яні діжки, відра, плетені кошики, пластикові ємності різної форми. Природно і досить оригінально виглядають пні, колоди, колоди, з видовбаними в них порожнечами, заповненими субстратом і висадженими квітами.
У вазонах вирощують безліч рослин, від низькорослих однорічників, до досить великих чагарників і, навіть, дерев. Дуже красиво в ємностях виглядають ампельні (звисаючі) форми рослин. Особливо це стосується кашпо – підвісних вазонів. У японських і китайських садах в дерев’яних, кам’яних і глиняних діжках часто вирощують химерно сформовані дерева – садові бонсаї. Крім цього, існують спеціальні ємності для водних рослин. Вони представляють собою горщики з решітчастими стінками та денцем. Також у вазонах можна вирощувати теплолюбні або навіть тропічні рослини. Взимку їх заносять в будинок, теплицю або сарай.
Основний плюс ємностей – їх компактність і висока декоративність. Вазонами можна прикрашати невеликі зони – майданчики, барбекю, парадний вхід в будинок. Ще одна перевага – мобільність. Ємності для квітів можна пересувати по ділянці, групувати, розносити по площі, створювати багатоярусні конструкції. Поширене використання ящиків і підвісних вазонів (кашпо) для декорування балконів, лоджій, терас, вікон, навісів, а також малих архітектурних форм.
Однак рослини в ємностях вимагають більш ретельного догляду. Він полягає в щоденних поливах і підживленні 2-3 рази на місяць. Для того, щоб рясні опади не перезволожували ґрунт, ємності для квітів обов’язково повинні мати дренаж для стоку надлишкової вологи. Не варто нехтувати цим – більшість рослин при надлишку вологи пошкоджується або навіть гине в лічені години. Дренажні отвори роблять в нижній частині ємності в її денці або бічних стінках. З цієї ж причини, ґрунтосуміш для вазонів роблять легку за механічним складом, волого- і повітропроникну. Для цього у великій кількості додають пісок, перепрілу тирсу, або готові суміші на основі торфу. Можна використовувати ту ж суміш, що і для розсади овочів.
Також необхідно передбачити місце для складування ємностей. Багаторічні культури з періодом спокою взимку можна зберігати в сараях чи льохах. Ємності з тропічними рослинами треба заносити в опалюваний будинок або теплицю. Вкрай небажано залишати вазони на морозі. Вони можуть пошкоджуватися коливаннями температур, втратити свій декоративний вигляд, або бути просто вкраденими. До того ж ґрунт у вазонах сильно промерзає і багаторічники в них можуть загинути. Як варіант, на зиму вазони можна прикопати на ділянці. Ємності занурюють в землю повністю або на 2/3 їх висоти. Це в значній мірі захистить кореневу систему рослин від вимерзання.