Посів редиски: строки та схеми сівби
Висівають редис якомога раніше, з початком робіт на ділянці. Щоб значно спростити це завдання, приступати до підготовки грядки слід ще восени. Посів редиски проводять в кілька термінів з інтервалом в 10-14 днів. Роблять це з кінця березня до середини травня, а також з початку серпня до початку вересня. Це дозволяє подовжити період отримання свіжої продукції.
Схема висіву залежить від способу вирощування.
- У чистих посівах рядки розташовують через 15-20 см, залишаючи через кожні 4-5 рядків прохід шириною 50-60 см, необхідний для догляду за рослинами.
- В спорудах захищеного грунту, з метою покращення світлового режиму рослин, рядки розташовують на відстані 25-30 см.
- В ущільнювальних посівах редис висівають, керуючись схемою висіву (або висадки розсади) основної культури. Наприклад, при вирощуванні редиски спільно з огірком, міжряддя останнього становлять 70 см; в них можна розмістити 3 рядка редиски через 15-20 см, потім – прохід 30 см для висадки розсади огірка.
У рядку насіння розташовують на відстані 5-7 см один від одного. На 1м 2 використовують 1-2 г насіння, закладаючи їх на глибину 1-3 см залежно від прогріву і зволоженості ґрунту.
Після висіву насіння загортають вологою землею. З метою покращення умов проростання, поверхню грядки злегка ущільнюють (придавлюють долонею, дошкою, або прикотковують спеціальним котком). До появи сходів стежать, щоб верхній шар ґрунту не пересихав. При необхідності проводять поливи. Зрошення обов’язково знадобиться, якщо посів редиски здійснюють в спекотні дні серпня.