Підготовка грядки під редиску

Підготовка грядки під редиску включає себе звільнення площі від рослинних залишків, видалення багаторічних бур’янів, внесення добрив, обробіток ґрунту.

Попередня підготовка грядки та удобрення редиски

Обрану для вирощування редиски ділянку починають готувати одразу після збирання врожаю попередника. З поверхні грядки прибирають рослинні залишки, бур’яни. Особливу увагу приділяють видаленню кореневищ багаторічних бур’янів: осоту, пирію, берізки польової, тощо.

Потім вносять добрива. Під осінню оранку ґрунту на 1м 2 використовують 30-40 г простого суперфосфату і 10-15 г сульфату калію (або півсклянки деревної золи). Якщо під попередник не використовували органіку, то додатково вносять 2-3 кг перегною (або 1-2 літри сухого пташиного посліду).

Підготовка грядки під редиску - внесення добрив
Підготовка грядки під редиску – внесення добрив

Навесні, під передпосівне боронування, ґрунт збагачують азотом (15-20 г аміачної селітри або карбаміду на 1 м 2 ).

Важливо! Свіжу органіку під редис навесні не вносять, щоб не страждала якість коренеплодів

Великі дози органічних добрив, особливо свіжих, або мінерального азоту призводять до надмірного росту зеленої маси, витягування рослин. При цьому формуються дрібні викривлені коренеплоди. Крім цього, свіжий гній часто заражений личинками і комахами, які можуть пошкоджувати коренеплоди редиски.

У разі, якщо редиску вирощують в якості ущільнювальної культури в посівах іншої – дозу добрив збільшують з урахуванням норм живлення основної культури. Робити це слід обережно. Надмірна концентрація хімічних сполук може нанести шкоду і землі, і рослинам, і людині. Тому великі дози добрив краще вносити поетапно, частинами.

Протягом періоду вегетації редис не потребує удобрення. При поганому стані посівів краще використовувати позакореневе підживлення розчином мікроелементів.

Обробіток ґрунту під редиску

Обробіток ґрунту під редиску включає в себе наступні операції:

  • Глибока оранка ґрунту восени, з одночасним внесенням органічних та фосфорно-калійних мінеральних добрив. Здійснюють її на порівняно велику глибину – 20-25 см. Великі ділянки орють за допомогою техніки – тракторів і мотоблоків. А на маленьких достатньо лопат.
  • Весняне боронування граблями проводять з метою швидшого дозрівання ґрунту, та збереження (“закриття”) вологи в нижніх горизонтах. Якщо ґрунт надмірно ущільнився та заплив за зиму ­­­–– ­проводять більш глибоке розпушування за допомогою мотик, сапок, ручних та механічних культиваторів. В цей час можна вносити азотні добрива.
Підготовка грядки під редиску - весняне боронування ґрунту
Підготовка грядки під редиску – весняне боронування ґрунту

На цьому попередня підготовка грядки під редиску вважається завершеною. Одразу, а краще за декілька днів, приступають до сівби.