Цінність капусти білоголової та її використання
Харчова цінність капусти білоголової обумовлена багатим хімічним складом. У середньому, листя капусти містить 1,8% білків, 0,2% жирів і 4,7% вуглеводів, істотну кількість біологічно активних сполук: ферментів, фітонцидів. Крім цього, капуста багата на вітаміни. Особливо це стосується вітаміну С: для забезпечення добової потреби в аскорбіновій кислоті достатньо з’їсти 150 г свіжої капусти. Крім цього, капуста є цінним джерелом вітаміну К, і вітамінів В6, В9, РР. Мінеральні елементи, що містяться у капусті: калій, кальцій, магній, фосфор, кобальт, мідь, марганець, молібден.
Капуста білоголова широко використовується в кулінарії, як у свіжому (салати), так і в вареному (супи), смаженому та тушкованому вигляді; як окрема страва (гарнір), так і як компонент. Капусту можна маринувати та квасити на зиму; при цьому рецептів маринування та квашення існує безліч. Подібно до картоплі, капуста не приїдається і може подаватися на стіл щодня. Хрумке соковите листя і очищене від волокнистої зовнішньої оболонки стебло капусти дуже подобаються дітям.
Слід зазначити, що цінність капусти білоголової не обмежується її гастрономічними перевагами. Свіжий капустяний сік використовують у медицині: для загоєння ран, лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, гастритах, колітах. Капуста виводить із організму надлишковий холестерин, сприяє зниженню рівня цукру в крові. Як дієтичний продукт капуста показана хворим на подагру, жовчнокам’яну хворобу, особам, що страждають на надмірну вагу. У косметології сік капусти використовується для приготування омолоджувальних масок, лосьйонів для очищення шкіри обличчя.