Вирощування редиски в захищеному ґрунті
Вирощування редиски в захищеному ґрунті дозволяє отримати урожай в середині-кінці квітня, а використання парників і теплиць восени – дає можливість налагодити поставки редиски до листопада-грудня, або навіть до новорічного столу. Отриманий з теплиць врожай часто виглядає краще, ніж з грядки. Хоч іноді трохи поступається в смакових якостях.

Для захищеного ґрунту придатні не всі сорти редиски – доцільно висівати спеціалізовані сорти, що витримують затінення. Звичайні – не дадуть бажаного результату, збільшать термін вегетації, витягнуться, випустять квітконоси.
Загалом, догляд за посівами редиски в теплицях і парниках навіть простіший, ніж у полі. Бур’яни, хвороби і шкідники в захищеному ґрунті не надто докучають. Основні труднощі пов’язані зі створенням оптимального мікроклімату для рослин.
Важливо дотримуватися температурного режиму. Для вирощування редиски в захищеному ґрунті оптимальною є температура 18-20°С сонячним днем, 14-16°С вночі і в похмурі дні. До появи проростків краще тримати температуру близько 14-18°С. Потім її знижують на кілька днів до 10-14°С з метою запобігання витягуванню і виляганню сходів. Температуру в теплицях підвищують додатковим обігрівом, а знижують – провітрюванням.
Схема висіву насіння редиски в парниках і теплицях 20-30х5-10 см. Загущувати посіви не слід – конкуренція рослин за світло призведе до витягування, затримки формування коренеплодів, недобору врожаю. На штучне освітлення редиска не дуже реагує. Найкращим є природне світло. Тому скло повинно бути чистим і добре проникним для сонячних променів.
Важливим фактором отримання гарного врожаю редиски в теплицях і парниках є полив. Він повинен бути помірним, але регулярним. Не можна допускати пересихання ґрунту. Полив, особливо в холодний ранньовесняний і осінній період, здійснюють злегка теплою водою.