Обробіток ґрунту при вирощуванні томата

Обробіток ґрунту при вирощуванні томата стандартний і включає всі основні операції. Починати його слід якомога раніше. Восени або рано навесні ділянку переорюють плугом або перекопують за допомогою лопат. Одночасно вносять органічні та частину мінеральних (фосфорних та калійних) добрив. Значно полегшити ручну працю дозволяє застосування техніки: мотоблоків та мінітракторів. Як навісне обладнання використовують як плуг, так і фрези.

Обробіток ґрунту при вирощуванні томата
Мотоблоки значно полегшують обробіток ґрунту при вирощуванні томата

Навесні, перед висадкою розсади, проводять боронування та 1-2 культивації. Це дозволить знищити на ділянці значну частину ранніх бур’янів. Крім того, весняне розпушування ґрунту дозволяє зберегти запаси зимової вологи в ґрунті. В умовах присадибної ділянки боронування проводять граблями. Культивацію ґрунту здійснюють сапами, плоскорізами, ручними культиваторами.

На важких холодних і перезволожених ґрунтах томати вирощують на гребнях. Їх роблять за допомогою спеціального окучника. Або нагрібають сапою, подібно до того, як підгортають картоплю. На легких ґрунтах і за відсутності достатньої кількості опадів діють навпаки: помідори висаджують у заглиблення, борозни, на 5-10 см нижче рівня ділянки. Такий метод висадки сприяє більш ефективному використанню вологи – вона стікає із міжрядь безпосередньо до рослин.

У процесі вирощування томата міжряддя регулярно розпушують. Бажано це робити після дощу або поливу. По мірі росту, кущі томата злегка підгортають вологою землею. Підгортання сприяє відростанню додаткових коренів і поліпшенню живлення рослин.

Обробіток ґрунту при вирощуванні томата дозволяє підтримувати ґрунт у пухкому, проникному для повітря та вологи стані, сприяє швидкому прогріванню ґрунту навесні та знижує його перегрів влітку, запобігає надмірному розвитку бур’янів, покращує мікроклімат у посадках томатів.