Вимоги капусти білоголової до умов вирощування
Вимоги капусти білоголової до тепла помірні. Капуста відноситься до холодостійких культур. Її насіння починає проростати вже при +4…+5 0С. При +12…+14 0С сходи з’являються через 10 днів, при +18…+20 0С – на 3-5 день. Сходи витримують заморозки до -3…-5 0С, загартована розсада та дорослі рослини – до -7 0С. Оптимальна температура для росту капусти та формування врожаю +18…+20 0С. Тридцятиградусна спека згубна для сходів пригнічує рослини та уповільнює формування головок.
Капуста – вологолюбна рослина. Нестача води призводить до слабкого розвитку рослин, затягування формування врожаю, утворення дрібних пухких головок. Іноді качани взагалі не утворюються. Оптимальна вологість ґрунту – 70-80%, повітря – 80-90%. Максимальна потреба у воді капусти спостерігається в період зав’язування качанів до досягнення ними максимальних розмірів. Надлишок вологи при дозріванні (особливо після посухи) може призвести до їх розтріскування.
Також високі та вимоги капусти білоголової до світла . При затіненні рослини капусти витягуються, качани формуються дрібними, пухкими, а за слабкої освітленості – не утворюються зовсім. Капуста – рослина довгого дня.
Капуста добре вдається на суглинистих і супіщаних ґрунтах, нейтральних за реакцією ґрунтового розчину. На кислих ґрунтах капуста розвивається погано, уражується хворобами. Тому такі ґрунти попередньо нейтралізують внесенням вапна. Визначити pH ґрунту можна в лабораторії або самостійно, за допомогою недорогих побутових аналізаторів .
Також капуста потребує внесення великих норм добрив: на 1 кг урожаю капуста виносить із ґрунту 4 г азоту, 1,4 г фосфору та 5 г калію. При цьому врожайність культури може перевищувати 10 кг/м2! Капуста добре реагує як на мінеральні, так і органічні добрива. Під середні та пізні сорти можна вносити свіжий гній.