Побутові вимірювачі кислотності ґрунту

Побутові вимірювачі кислотності ґрунту – недорогі і зручні у використанні прилади. Це найбільш оптимальний і доступний спосіб для точного визначення величини pH ґрунту на ділянці.

Кислотність ґрунту відіграє дуже важливу роль у вирощуванні рослин. Вона впливає на доступність елементів живлення, функціональність кореневої системи рослин. Різні представники флори пристосувалися до різних ґрунтів. Більшість культур краще ростуть при нейтральній і слабокислій реакції. Але є види, які добре розвиваються виключно на кислих, або навпаки, лужних ґрунтах. Для вдалого підбору сільськогосподарських і декоративних культур для ділянки і успішного їх вирощування, вкрай бажано знати величину pH ґрунтового розчину.

Визначити кислотність ґрунту можна в спеціальних лабораторіях. Однак процедура це недешева. Ще й проводити її слід регулярно, раз на кілька років. Приблизно визначити кислотність ґрунту можна і самостійно. У продажу ще зустрічаються набори лакмусових папірців і реактивів для цієї мети. Опосередковано судити про кислотність можна по диким видам рослин, що переважно зростають біля ділянки. Більш детально методи визначення кислотності ґрунту описані тут.

Досить точно і легко дізнатися величину pH на ділянці дозволяють побутові вимірювачі кислотності ґрунту. При відносно невисокій ціні, ці прилади прості у використанні і мають високу точність.

Побутові вимірювачі кислотності ґрунту
Побутові вимірювачі кислотності ґрунту

Придбання вимірювача pH ґрунту дає ряд суттєвих переваг:

  • Крім визначення кислотності в різних місцях ділянки на даний момент, такий прилад дозволяє регулярно стежити за зміною кислотності з плином часу.
  • Знання величини pH дає можливість визначити те, які елементи знаходяться в недоступному для рослин стані. Це враховують при внесенні добрив.
  • Вимірювач pH ґрунту допомагає точно розрахувати норму внесення вапняних добрив для поліпшення кислих ґрунтів.
  • Також за його допомоги можна судити про ефективність проведеного вапнування.
  • Деякі прилади мають ряд додаткових функцій. Вони можуть визначати вологість ґрунту, її температуру, освітленість ділянки, тощо

Побутові вимірювачі кислотності ґрунту бувають двох видів: аналогові (стрілочні) і цифрові. Про їх особливості і використання можна почитати в відповідних статтях.