Город на присадибній ділянці

Розглянемо питання, чи потрібен город на присадибній ділянці, чи варто займатися вирощуванням овочів в умовах невеликої площі?

 Останнім часом спостерігається тенденція, коли на присадибних ділянках прагнуть вирощувати виключно декоративні рослини, нехтуючи продуктивним використанням землі.  Це, звичайно, має сенс, тому що дефіциту овочів не спостерігається і не передбачається в доступному для огляду майбутньому, а овочеві грядки, на думку недосвідчених початківців дачників, поступаються в декоративності альпійських гірок або квітковим клумби.

 Якщо ви задумали собі саме такий, чисто декоративний куточок, для душі, щоб приїжджати і відпочивати, не вклоняючись з ранку до вечора бур’янам» – прочитайте, будь ласка, цю статтю.

Город на присадибній ділянці - це свіжі соковиті овочі для вас та ваших дітей
Свіжі соковиті овочи з грядки до столу

Почнемо з відпочинку.  Чи знаєте ви, що декоративний сад вимагає до себе більш пильної уваги, ніж грядки?  Бур’яни не ростуть тільки на городі або в саду – вони прекрасно себе почувають і серед квітів.  Декоративні рослини теж хворіють, уражуються шкідниками. Багато з них вимагають укриття на зиму, пересадки, видалення зів’ялих квітів і так далі.  Навіть елементарний трав’яний газон, потребує скошування два рази в тиждень, щоденного поливу, прибирання листя, боротьби з кротами, хворобами, підсівання і підживлення.  Декоративний сад вимагає ренулярного догляду з ранньої весни до пізньої осені.  Взимку теж не слід про нього забувати.  Запущений декоративний сад виглядає не краще за звичайний пустир.  Навіть кілька соток такого саду важко утримувати, з огляду на те, що більшість дачників бувають на ділянці пару днів в тиждень.  Тому, швидше за все, доведеться додатково наймати професіоналів, а це зайві витрати.

 Вартість.  Не секрет, що саджанці декоративних культур коштують дорого.  Значно дорожче за насіння або розсаду овочів, саджанців або живців плодових.  За один рік перетворити всю ділянку, навіть невелику за площею, в маленький парк не вдасться навіть сім’ї з високим доходом.  Все буде реалізовуватись поступово, щоб не завдати шкоди сімейному бюджету.  І поки ви створюєте Едем в одному куточку своєї ділянки, сотки, що залишилися  будуть нагадувати Дике Поле, з травою по груди. А це негативно позначиться на загальному сприйнятті вашого саду.

 Тому ділянки, що не використовуються в ландшафтному дизайні, можна використовувати продуктивно. А саме – розмістити там овочеві грядки.  По-перше, оброблений грунт – не цілина, в яку лопату не встромиш.  По-друге, ці грядки можуть приносити не тільки свіжі ароматні овочі до вашого столу, коли ви на дачі. Гарний врожай може стати серйозною підмогою сімейному бюджету.  Навіть невеликий город на присадибній ділянці може практично повністю забезпечити середню сім’ю овочами на весь рік. Було б місце для зберігання. По-третє, акуратні, доглянуті грядки будуть служити чудовою прикрасою ділянки.  Крім того, вони є невичерпним джерелом натхнення, і ви зможете задекорувати їх нітрохи не гірше квіткових клумб.

Город на присадибній ділянці може виглядати не гірше за квіткові клумби
Город на присадибній ділянці може виглядати не гірше за квіткові клумби

 У розділі “Город” ми розглянемо основні овочеві культури, прийоми агротехніки при їх вирощуванні, підготовку грунту, посів, вирощування розсади, догляд за рослинами, збір і зберігання врожаю, навчимося застосовувати ці знання на практиці.  Всі матеріали направлені на те, щоб отримати з ділянки найбільшу віддачу. І затратити при цьому адекватні зусилля.