Вирощування редиски. Догляд та збирання врожаю
Вирощування редиски не складне і під силу кожному. Якщо не забувати про особливості культури, то на гарний врожай можна розраховувати навіть при мінімумі зусиль.
Вирощування редиски на грядці.
Сходи редиски з’являються досить швидко – на 5-7 день після посіву. При низьких температурах процес проростання насіння дещо затягується. Для отримання більш дружних сходів засіяну ділянку вкривають плівкою. Її можна натягувати на дуги з проволоки, або укладати безпосередньо на землю. Такий метод запобігає пересиханню верхнього шару ґрунту, сприяє його прогріванню. Якщо плівку розстелили безпосередньо на ґрунт – її знімають одразу при появі сходів.

При появі двох справжніх листків редиску проривають на відстань 7-10 см в ряду. Надто густі посіви витягуються без формування коренеплоду. Вирвані рослини можна пересадити. В похмуру погоду за умови поливу вони повинні прижитися.
Важливо не допускати значних коливань вологості ґрунту. Чергування посухи і перезволоження призводять до розтріскування і загнивання коренеплодів. Протягом вегетації редис при необхідності 1-3 рази поливають, використовуючи 10-15 л води на 1 м². Після поливу або дощу міжряддя розпушують.
Якщо під час підготовки грядки вносили добрива, то на протязі короткого вегетаційного періоду редиска зазвичай не потребує додаткового удобрення. В протилежному випадку, посіви бажано підживити. У відрі води розчиняють 20 г (столова ложка) нітроамофоски, чи іншого комплексного добрива. На 1 погонний метр рядка використовують 1 л розчину. Найкращий час для підживлення – фаза 3-4 справжніх листків.
Регулярно проводять прополки – бур’яни здатні пригнічувати редис, особливо на ранніх стадіях його росту.
Вирощування редиски передбачає також проведення заходів з профілактики хвороб і боротьби з шкідниками. Детальніше про це в окремій статті.
Збирання та зберігання редиски
Збирають редиску при досягненні коренеплодами двох і більше сантиметрів в діаметрі. Рослини виривають разом з листям. Сильно забруднені коренеплоди миють і підсушують. Для нетривалого зберігання або негайної реалізації продукції листя не обрізають, а рослини зв’язують у пучки. Це покращує товарний вигляд редиски.

Для зберігання в холодильнику листя зрізають, залишаючи черешки 2 см завдовжки. Коріння при цьому не відщипують. Коренеплоди укладають в поліетиленовий пакет. У такому вигляді редис відносно добре зберігається в холодильнику до двох тижнів.
Коренеплоди редису осіннього посіву можна зберігати пересипаними вологим піском в ящиках в підвалі. Термін зберігання в такому випадку може досягати двох місяців.