Розсадник декоративних культур на власній ділянці

В наш час купити можна практично все, що душа забажає. Комерційні розсадники зручно розташовані біля приміських трас. Однак, в будь-якому випадку, не завадить розмістити на ділянці свій власний маленький розсадник декоративних культур.

Асортимент рослин комерційних розсадників представлений переважно багаторічними деревами та чагарниками.  Однорічні квіти реалізовують, в основному, приватні «яточники». Але вони часто просять не зовсім адекватну ціну. Особливо це відчутно, коли квітів треба багато. Тому більшості садівників доведеться обмежуватися і асортиментом, і фінансовими можливостями.

Доступною альтернативою є придбання насіння. Однак висів культур безпосередньо у квітник створює ряд незручностей.  По-перше, насіння може не зійти.  По-друге, сходи потребуватимуть додаткових виснажливих робіт по їх прополюванню та проріджуванню.  По-третє, при такому висіві витрачається невиправдано багато насіння. А це – теж додаткові фінансові втрати.

З точки зору економії сил і ресурсів, оптимальним є створення невеликої грядки, розсадника декоративних рослин. Тут можна висівати насіння з метою отримання розсади. За такою грядкою зручніше доглядати, поливати, прополювати сходи. Її можна вкрити плівкою. Це дасть можливість раннього висіву, сприятиме отриманню дружних сходів і захистить від приморозків.  Відпадає необхідність ретельного проріджування сходів.

Розсадник декоративних культур
Розсадник декоративних культур

Розсадник можна використовувати для розмноження культур, отримання насіння, відводків, вкорінених живців.  Ще одна функція розсадника – карантин новопридбаних саджанців.  У розсадник можна тимчасово, для відновлення, відсадити пригнічені або пошкоджені рослини, щоб не псували загальний вигляд квітника. Частину розсади можна залишити у розсаднику в якості резерву для заміни загиблих рослин. 

Для розсадника підійде помірно освітлена ділянка, захищена від вітру. Земля повинна бути легкою за механічним складом, добре зволоженою і удобреною, чистою від бур’янів.  Посіви декоративних рослин необхідно захищати від несприятливих факторів, таких як приморозки, шкідники, хвороби.  Варто передбачити можливість укриття ніжних паростків від пекучого сонця або граду.  Для цього використовують змінний тент, який представляє собою сітку з полімерних ниток. Тент натягують на попередньо встановлений над грядкою каркас.  У районах з малою кількістю опадів використовують зрошення.

Розсада чорнобривців
Розсада чорнобривців

Щоб земля не гуляла і використовувалася з найбільшою ефективністю, після того, як вибереться розсада, можна посіяти дворічні декоративні рослини (віола, гвоздика) або скоростиглі овочеві культури (горох, редиску, пекінську капусту).  Надлишок розсади можна реалізувати на ринку або презентувати сусідам.

Як бачимо, власний розсадник декоративних культур – це економічно, ефективно, не надто затратно. Він не буде зайвим в будь-якому присадибному господарстві.