Вирощування салату взимку в квартирі

Салат не дуже потерпає від слабкого освітлення, малої площі живлення, низьких температур. Тому вирощування салату взимку успішне навіть в квартирі. Якщо ви скучили за літом, за городом та свіжою зеленню – то цей допис саме для вас.

Вирощування салату взимку
Вирощування салату взимку

Універсальну ґрунтосуміш можна придбати в магазині. А можна приготувати самому. Роблять це так само, як і для розсади. У якості ємностей придатні найрізноманітніші стаканчики, розсадні касети, квіткові вазони та балконні ящики. Салат не потребує великого об’єму для розміщення і функціонування кореневої системи. Тому для однієї рослини вистачить горщика розміром 5х5х5 см. Якщо більше – то ще краще.

Найбільш придатні для вирощування салату взимку звичайні листкові форми салату. Сорти салату з червоним листям не наберуть притаманної їм яскравості.  Тому зазвичай висівають зелені сорти.

Роблять це наприкінці січня. А за умови штучного освітлення – сіяти салат можна цілий рік. Насіння салату висівають одразу на постійне місце, по декілька штук на горщик. Або спочатку сіють у шкілки. А з них сіянці, після утворення першого справжнього листка, пікірують.

Сіянці салату пікірують у фазі 1 справжнього листка
Сіянці салату пікірують у фазі 1 справжнього листка

Ніякого особливого догляду салат не потребує. При потребі рослини поливають. Але не надто сильно, щоб не допустити захворювання рослин на чорну ніжку. Добрива зазвичай не застосовують. Але можна 1-2 рази підживити салат слабким розчином мікроелементів.

Вирощування салату взимку буде більш успішним на південних підвіконнях, де освітлення краще. При плюсових температурах салат навіть виносять на вулицю, під прямі сонячні промені. Дуже стає в нагоді додаткове штучне освітлення спеціальними лампами. Воно не тільки дозволяє вирощувати салат з жовтня по квітень, а й прискорює ріст рослин, сприяє отриманню більш якісної зелені.

Вирощування салату взимку
Вирощування салату взимку буде більш успішним на південних підвіконнях

Отримана продукція буде дещо поступатися зелені з городу за смаком. Але все ж воно того варте.

Окрім салату, взимку успішно вирощують з насіння і інші пряно-смакові культури: кріп, петрушку, коріандр, базилік. Навіть початківці без зусиль можуть отримати вітамінну зелень з коренеплодів петрушки, зубків часнику, цибулі.  Такий собі город на підвіконні прикрасить похмурі зимові дні.