Формування чашоподібної крони черешні

Формування чашоподібної крони черешні найчастіше відбувається вимушено, при усиханні або слабкому рості центрального провідника. Однак така форма крони має ряд переваг перед розріджено-ярусною. Дерева виростають не дуже високими, за ними зручніше доглядати. Центр чашоподібної крони краще освітлюється сонцем. А це сприяє довголіттю плодоносних гілочок та підвищенню врожайності.

Чашоподібна крона складається з 4-6 скелетних гілок одного ярусу, що відходять від стовбура на відстані 5-10 см одна від одної і рівномірно розташовані по колу у горизонтальній проекції. Центральний провідник видаляють над верхньою скелетною гілкою.

Формування чашоподібної крони черешні
Формування чашоподібної крони черешні

Ріст скелетних гілок обмежують, шляхом переведення їх пагону продовження на бічну гілку, спрямовану горизонтально назовні крони. Роблять це для всіх скелетних гілок на висоті 2 м над рівнем землі.

Гілки другого та наступних порядків формують, подібно до розріджено-ярусної крони. Стежать за дотриманням принципу підпорядкування. Крім того, видаляють сильні пагони, що ростуть до центру крони.

Чашоподібна крона черешні
Чашоподібна крона черешні на четвертий рік

У деяких випадках протилежні скелетні гілки зв’язують між собою, або встановлюють під них підпірки. Така операція запобігає відламуванню гілок від штамба.

Формування чашоподібної крони черешні не потребує глибоких знань біології та сортових особливостей черешні. Воно під силу навіть новачкам та зайнятим людям. Вирощені дерева будуть не тільки тішити врожаєм, а й слугуватимуть прикрасою будь-якого саду. Після формування крони проводять так зване обрізування плодоносної черешні, спрямоване на збільшення відростання бічних гілочок. Надалі застосовують омолоджувальне обрізування.