Розсадний метод вирощування овочів

Розсадний метод вирощування овочів дає багато переваг. Він дозволяє отримати більш ранній урожай, зекономити на насінні, одразу сформувати необхідну густину стояння рослин, спростити боротьбу з бур’янами.

Вегетаційний період багатьох овочевих культур може бути досить довгим. Найчастіше він перевищує по тривалості теплу пору року. Для того, щоб рослини до кінця сезону встигли порадувати врожаєм, городники використовують розсадний метод вирощування. При цьому вегетація рослин починається набагато раніше, ніж дозволяють умови відкритого ґрунту. А це сприяє отриманню врожаю культур з тривалим вегетаційним періодом до настання осінніх холодів.

Розсадний метод вирощування овочів
Розсадний метод вирощування овочів

Розсадний метод вирощування овочів незамінний для отримання раннього врожаю. Наприклад, 60-денна розсада раннього томата, висаджена у відкритий ґрунт в кінці квітня, дозволяє отримати перші плоди вже в кінці червня. Це на 1-1,5 місяці раніше, ніж урожай того ж сорту, що вирощується методом безпосереднього посіву насіння в поле.

Про те, чому 60-денна розсада не дає відповідний 60-денний забіг при дозріванні врожаю більш детально можна почитати в статті Фізіологічний вік розсади.

Розсада дозволяє економити посівний матеріал. В квартирі або теплиці легше створити ідеальні умови для проростання насіння – їм не буде загрожувати критичне зниження або підвищення температури, посуха, утворення ґрунтової кірки, шкідники, бур’яни. Тобто схожість насіння, а значить і відсоток отриманих рослин, буде вище, ніж при безпосередньому посіві на постійне місце зростання.

Розсадним способом можна вирощувати більшість овочевих культур: не тільки томат, перець, огірок і капусту, а й буряк, деякі сорти моркви, цибулю, салат і навіть картоплю. Кожна з культур має свої особливості. Але технології вирощування розсади мають багато спільного. Пізніше ми це розглянемо в окремій статті.