Вирощування ранніх сортів білоголової капусти

Успішне вирощування ранніх сортів білоголової капусти починається з ретельного вибору ділянки. Вона має бути добре освітленою сонцем та захищеною від холодних північних та східних вітрів. Готують її ще з осені: удобрюють, переорюють, проводять кілька розпушувань. Навесні – вносять азотні добрива та боронують на невелику глибину.

Під ранню капусту можна використати всі види добрив. Проте свіжий гній затримує формування врожаю. Такий самий вплив мають і надмірно великі дози інших видів органічних добрив. Тому під ранні сорти краще використовувати перепрілий гній (перегній) у відносно невеликих нормах. А дефіцит поживних речовин компенсувати мінеральними добривами.

Вирощування ранніх сортів білоголової капусти має свої особливості
Вирощування ранніх сортів білоголової капусти має свої особливості

Під ранні сорти білоголової капусти на бідних ґрунтах вносять 40-50 кг перегною на 10 м2 . На чорноземах доза перегною може становити 30-40 кг. Крім цього, на 10 м2 вносять і мінеральні добрива нормою N60-90P60K90 (приблизно 200-250 г аміачної селітри, 300 г суперфосфату, 200 г калію сульфату на 10м 2 ).

Для отримання ранньої продукції, розсаду ранніх та ультраранніх сортів капусти висаджують у відкритий ґрунт уже у другій половині квітня. При використанні тимчасових плівкових укриттів або агроволокна, висадку можна провести на тиждень раніше – в середині квітня. Для отримання конвеєра продукції, розсаду можна висаджувати в кілька термінів: через 10-14 днів, аж до середини травня. А якщо ви не вирощуєте сорти середньої групи стиглості – то й до кінця червня.

Розсаду висаджують за схемою 60х40 см або 50х50 см . Лунки перед посадкою можна удобрити, використовуючи чайну ложку нітроаммофоски або жменю перегною. Розсаду висаджують із грудкою землі. Її заглиблюють до сім’ядольних листків. Після посадки рослини поливають і мульчують землю навколо них.

Щоб розсада швидко прижилася та не затримувалася у розвитку, бажано провести ще кілька поливів. Їх здійснюють невеликими нормами раз на 2-3 дні, використовуючи 1 л води на рослину. Для боротьби з капустяною мухою та хрестоцвітими блішками застосовують інсектициди. Або обпилюють рослини сумішшю сухого попелу та тютюнового пилу (у співвідношенні 1:1). На початку травня укриття (якщо вони використовувалися) можна прибрати.

Подальший догляд за ранньою капустою стандартний. Урожайність ранніх сортів капусти становить приблизно 4-6 кг/м2 .